top of page

Intuitivní tanec                    23.9.2023

„Tanec je silné kouzlo. Tanec je duše. Tanec je život.“  Pearl Primus

 

Místo konání:  OÁZA ZDRAVÉHO A ŠŤASTNÉHO ŽIVOTA, Raškovice 241, 739 04 Pražmo 

Krásné a klidné prostředí obklopené nádhernou přírodou a klidem.

Termín konání: 23. září 2023, od 9.00 do 18.00 hodin  (prezentace od 8:30 hod.)

Přednášející:  Hlavním přednášejícím a průvodcem intuitivním tancem je výtvarnice, tanečnice a lektorka jógy Lenka Kovalová. A co o tanci říká? ,,Náš svět je neustále v pohybu a my také. Pojďme společně zažít znovu zrození sama sebe. Ponořit se do temných hlubin své duše a vznést se jako bájný pták Fénix – to vše nám nabízí TANEC  – nechejme tělo i duši pohltit tancem. Tanec je jednou z možných cest k harmonizaci osobnosti, zjemnění, nasměrování pozornosti do vlastního nitra. Tanec je starý jako lidstvo samo..... Objevování originálního pohybu v nás, který očišťuje, oživuje, osvěžuje a hlavně vede a rozvíjí. Od nepaměti jím lidé mohli vyjádřit to, na co nestačila slova - zažít v těle “nebe na zemi”.

Dále se vám budou věnovat a starat se o vás lektoři jógy Lenka Ježová, Lenka Chamrádová​

 

 

Z programu: Dopoledne se seznámíme s tím, co to vlastně intuitivní tanec je, jak nám může pomoci a co od něj vlastně čekat. Pak budeme ,,tančit". V poledne nás čeká výborný vegetariánský oběd a po něm chvíle, kdy si můžete odpočinout, projít se po zahradě, nebo kolem řeky

a jen tak být. Také je možnost uvařit si kávu a na terase si popovídat. 

Odpolední program bude začínat relaxací v jóga nidře. Poté se spolu opět necháme unášet tancem a pokud budete chtít, můžete se s námi podělit o prožitky v něm. (Ten můj si můžete přečíst na konci ). Následuje večeře, opět vegetariánská, následuje chvíle na dotazy a pak se s vámi rozloučíme.

 

Pro koho je pobyt vhodný: Pro všechny, kteří se chtějí věnovat sami sobě. Objevit kouzlo intuitivního tance a ponořit se tak na chvíli do svého nitra... na věku, ani pohlaví tady nezáleží.

 

Co cena zahrnuje: přednášky

                                   2-4 hodiny tance (dopoledne i odpoledne celkem)

                                  30-45 minut  jóga nidra - relaxace v leže

                                  vegetariánskou stravu po celou dobu pobytu - oběd, káva + moučník, večeře.

Co s sebou: Pohodlné oblečení na cvičení ve kterém se budete cítit dobře po celý den. 

Cena1500,-Kč 

Zvýhodněná cena: 1200,- Kč   důchodci a ti kteří byli aspoň na jednom pobytu v roce 2022

Záloha: 800,- Kč     převodem na účet

Doplatek: 700,- Kč   platí se na místě    

Doplatek zvýhodněné ceny: 400,- Kč platí se na místě  (důchodci a ti kteří byli aspoň na jednom pobytu v roce 2022)                       

Přihláška a platba - přihlaste se přes proklik REZERVOVAT  a platbu nám pošlete převodem na číslo účtu 176952849/0300, ČSOB, Frýdek-Místek, do poznámky napište název akce ,, INTUITIVNÍ TANEC"

Přihlášku považujeme za závaznou po obdržení platby.

​​

Storno podmínky a zrušení akce: Vezměte prosím na vědomí, že v případě zrušení vaší účasti na této akci zálohu nevracíme. Můžete za sebe někoho poslat, nebo vás spojíme s náhradníkem.

Na vaše dotazy rády odpovíme: odborné Lenka Kovalová 607 720 251, organizační - Lenka Ježová 604 995 518.

A tady je ten můj první zážitek z intuitivního tance.

Začínali jsme v leže (dost zvláštní na tanec, ale dobrá..) nádherná hudba doprovázená šuměním moře.. a pak mě cosi nutilo vstát a pohybovat se.. něžný zpěv jakoby mě probouzel k životu a já rostla. Pochopila jsem, že z malého semínka kterým jsem byla, se rodím a rostu v nádherný strom. Tančila jsem, rostla jsem, hrála jsem si se zvířátky a ptáčky , radovala jsem se a dováděla jako malé dítě. Hudba přešla v bubnování a já vnímala pod sebou kmen lidí, kteří rituály zasvěcovali jiné. Můj pocit nádherného souznění a lásky k nim... propojení s nimi. Pak hudba, či bubny, které zvaly do boje k válce a pode mnou pochodovalo mnoho a mnoho vojáků...cítila jsem jejich bolest, jejich strach a u některých možná odhodlání. Hudba se zrychlila a kolem mě běžely ve velkém trysku roky, desetiletí, staletí míhaly se ve velké rychlosti kolem mě...výbuch, apokalypsa...vše najednou jako by zmizelo, spálilo se a my rostliny a stromy se ukryli hluboko do země.. trochu pocit strachu a taky co se bude dít dál... Slyšela jsem z dálky zpěv jakéhosi šamana, který nás (rostliny) chtěl probudit znova k životu. Nevěřila jsem mu a vyčkávala...pak následoval zpěv a hudba, která byla mému srdci blízká, byla to hudba kterou jsem slyšela jako ,,malé semínko" cítila jsem z něj lásku, důvěru a jednotu a tak jsem se probudila i já. Okolní příroda se probouzela se mnou byl to znovu krásný pocit, ale já už byla starý a unavený strom. Mohla bych říct i moudrý. Už jsem si nehrála jako dítě radostně a vesele s veverkami, ale své místo si u mě našly sovy.

Lenka Ježová

IMG_5241%20(Small)%20(Small)_edited.jpg
Nyní není nic k dispozici. Zkuste to znovu později.
bottom of page