top of page

 

Dana Mořkovská

 

Narodila jsem se v krásné podhorské vesničce Pstruží. Tady jsem měla vždy blízko k přírodě, k vodě a do lesů. Od malička jsem měla ráda pohyb, ke kterému mě vedli rodiče a  později jsem se zamilovala do lehké atletiky. Tomuto sportu jsem se věnovala vice jak 10 let a myslím, že díky němu jsem získala pevnou vůli a vytrvalost.

                Vystudovala jsem tělesnou výchovu a občanskou nauku na Pedagogické fakultě UP v Olomouci a později jsem si své vzdělání rozšířila ještě o francouzský jazyk. Osud tomu chtěl, abych se svou rodinou odstěhovala do východních Čech do malebného městečka Vysoké Mýto. Tady jsem nastoupila na základní školu.

                Stále jsem však byla srdcem doma v Beskydech a díky mé sestřičce dvojčete Lenky, jsem se dostala k jógovým cvičením. Byla to právě ona a Zdeněk, ve kterých jsem získala své nejlepší učitele a díky nim získávala své znalosti a dovednosti. Začala jsem učit na gymnáziu a v roce 1997 jsem tady ve Vysokém Mýtě založila pobočku školy jógy Karakal. Jóga tady má mnoho příznivců. Snažím se myšlenky klasické jógy předávat i mezi své studenty a ti jsou dobrými posluchači. Jsem přesvědčena, že tato cesta mi pomáhá v životě a především v náročném povolání. Relaxace a uvolnění jsou nezbytné pro životní rovnováhu a tu jsem, věřím, díky jógy našla. To vše se snažím předávat dál svým žákům jakéhokoli věku.

 „Jen ten zápas je ztracen, který je ztracen v naší mysli.“ Ota Pavel.

bottom of page