top of page
IMG_4672_edited_edited.jpg

EVA NEVRLÁ

Začala jsem s jógou podobně jako mnoho ostatních – jako s tělesným cvičením. Postupně jsem se zajímala o další součásti jógy, zaujaly mě knihy Andrého van Lysebetha, Eduarda Tomáše a dalších. Chtěla jsem se jógou zabývat systematičtěji a tehdy jsem se dověděla o Škole jógy Karakal. Zde jsem našla nejen informace, ale i přátele, zážitky a mnoho dalšího. Hlavně poznání, že jóga přináší nasměrování – a zlepšení – ve všech oblastech života.

Dnes si dokážu vážit svého těla, více si vážím ostatních, lépe chápu smysl toho všeho kolem nás, dokážu se radovat ze života.

V soukromém životě se zabývám překladem knih o osobním růstu, což úzce souvisí s oblastí, která mně vnitřně zajímá nejvíc – lidská moudrost a poznání. Fascinuje mě, jak se starobylé učení jógy dokonale shoduje a doplňuje s moderními vědeckými poznatky.

„Radost vidět a rozumět, to je nekrásnější dar přírody.“

– Albert Einstein

Jógu vnímám nejen jako nástroj k udržení a zlepšení zdraví, k dosažení psychické vyrovnanosti a osobní spokojenosti, ale také jako nástroj sebepoznávání – a to je důležité, protože jak praví jiné rčení:

„Opravdu moudrý je ten, kdo pozná sám sebe.“

Jsem na začátku cesty a ráda ji budu sdílet s každým z vás.

bottom of page