top of page
petr_edited_edited.jpg

PETR JANEK

První setkání s Karakalem proběhlo před léty na jednom z víkendových seminářů  na Morávce, od té doby jsem navštěvoval kurzy ve Frýdku a v raškovické Oáze. Lidské sdílení tady bylo a je jedinečné.

Sílu filosofiie a praxe jógy jsem objevoval postupně. Rozhodující byla  možnost sebepoznání, založená na vlastní zkušenosti a prožitcích. Než tuny teorie je  lepší gram vlastní praxe!

Ve světě plném každodenní změny jóga umožňuje udržování dynamické životní rovnováhy a zdraví, může pomoci otevřít bránu k vnitřnímu klidu a spokojenosti, k poznání vlastní podstaty. Život je pak jiný. Je to jako v té historce:

Poutník stoupá s námahou k vrcholku hory a potkává mistra, který schází lehkým krokem. "Jaké to je, mistře, když zažiješ osvícení?" Mistr se usměje a odhodí batoh. "Aha,  a co je pak? " Mistr si batoh zase dá na záda pokračuje v cestě.

A to je ono, už jsme totiž dávno to, čeho se snažíme dosáhnout. Teď pouze stačí vyjádřit svou jedinečnost. Naplno a s radostí, v každé chvíli,  jak jen to dokážeme nejlépe. Na této cestě nás jóga dobře vede.

Cítím hlubokou vděčnost ke všem lidem, kteří jsou s Karakalem spojeni.

"Výstup na každou horu začíná prvním vykročením dole na úpatí."

                                                                                           (přísloví)

bottom of page